Haber

Yalova’da Afet Acil Durum Uygulama ve Eğitim Merkezi Kurulacak

Yalova’da afet alanında faaliyet gösteren resmi ve sivil kurumlar ile eğitim kurumlarının uygulamalı (uygulamalı) eğitim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Afet Acil Durum Uygulama ve Eğitim Merkezi kurulacak, Acil durum ve yangın.

İl AFAD Müdürlüğü tarafından Yalova Üniversitesi ve Yalova Belediyesi iş birliğiyle AFAD Lojistik Deposu yanında planlanan alana inşa edilecek merkez, resmi ve sivil kuruluşlara afet ve acil durumlar için eğitim üssü olacak.

Yangın, şehir içi arama kurtarma, yüksekte çalışma, trafik kazalarına müdahale, zorla giriş teknikleri, ilk yardım, insani yardım ve çadır kurma gibi birçok eğitim için gerekli altyapı ve alanların oluşturulacağı eğitim alanı planlanmıştır. , yaklaşık 6 ayda, il binası ise 1 yılda hazır olacak.

AFAD İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Lojistik depomuzun yanında 5.400 metrekarelik alanda hayata geçireceğimiz Afet Acil Durum Uygulama ve Eğitim Merkezi ile daha çağdaş ve uygun bir alan kurguluyoruz. Bize yer tahsis edildi.” Yeni eğitim merkezimiz hazır olana kadar helikopter pistimize 4 konteyner kadar. Sivil toplum kuruluşlarımızın mağduriyet yaşamaması için bu alanı hazırladık. Yeni eğitim merkezimiz hazır olana kadar bu alanda eğitim alabilecekler.”

haymanahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu