Yaşam

BİR ANTORYUM HİKAYESİ

Balmumu olduğu iddia edilen kıpkırmızı gövdesi ve seksi kenarlarıyla botanik dünyasının en feminen çiçeği, bu dönemde podyumların kraliçesiydi. Loewe moda şovunun, Georgia O’Keeffe’nin resimlerinden yola çıkan amtoryumların şovu olduğu söyleniyor. Elbisenin dekoltesinde, ayakkabının ucunda ve beklenmedik bir çantanın sapında… O’Keeffe’ döneminde sanatta bir devrim yaptı, kendi boyundan farklı çiçekleri boyayarak devleştirdi. Bu dönemin yakınlaştırma tekniği. Sanatta ve tuvalde bir ilkti. Surrelia dışında çiçekler boyutları dışında boyanmamıştır. Loewe, O’Keefee’nin İlkbahar-Yaz 2023 defilelerinde yaptığını yaptı. Kreatif direktör Jonathen Anderson’ın sanatsal dehası, antoryumu gardıroplara taşıdı.

Bu esprili yaklaşımı ilk kullananlardan biri olan Influencer Rozalin Eraslan, Milano Moda Haftası’nda gerdanlık olarak kırmızı bir çiçek bağlayarak avangart görünümüne zarif bir son dokunuş yaptı.

Beauty Omelette’in kurucusu Parıltı Bilen Yavuzer, yapraklarından modellenen dev antoryum ve stiletto’yu şimdiden dolabına ekledi.

İkisinin de yapacağı yeni kombinleri sabırsızlıkla bekliyoruz…

habergokceada.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu