Sağlık

Bir Gün Aşk Biter Anılar Kalır: Karşınızdakini İncitmeden Mümkün Olduğunca Nazikçe Ayrılmanın 9 Yolu

İlişkiler her zaman istediğimiz gibi olmuyor. Bazen aradığımız kişinin şu anki partnerimiz olmadığını anlarız ve ayrılma planları yapmaya başlarız.

Ayrılığın da kalp kırmadan kurallar çerçevesinde yapılması gerekir. ?

İşte kalp kırıklıklarını gidermenin 9 yolu. ?

1. Nedenini anlayın.

Partnerinizden ayrılmadan önce kendinize karşı dürüst olun ve neden ayrılmak istediğinizi anlayın. Kararından emin ol. Bu şekilde, onu birkaç gün sonra arayıp geri gelmek istediğini söylemek zorunda kalmazsın. Bu ikiniz için de son derece zorlayıcı olacaktır.

2. Hatasız cümleler kurun.

Onu gücendirmeden ne söyleyeceğinizi uygun şekilde tartın ve prova edin. Size soracağı sorulara hazırlıklı olun.

3. Sohbeti kısa tutun.

Ayrılık konuşmasını ne kadar uzatırsanız, işler o kadar telaşlı hale gelir. Bir kez gördünüz mü, ayrılamazsınız! Bu nedenle net ve kısa bir görüşme ideal olacaktır.

4. Üzerinde düşünmeden zor bir sohbete girmeyin.

Pişman olacağın şeyler söyleyebilirsin. Tedbirli olmak iyidir.

5. Yüz yüze konuşun.

Metin veya telefon görüşmesi ile ayrılmayın. Yüz yüze konuşmak her zaman daha adildir. Partnerinizin buna hakkı var.

6. Kapıyı açık bırakmayın.

Ayrılırken net olmalısın. Tekrar birlikte olabileceğinize dair sinyaller vermeyin. Bu da karşınızdaki kişinin zamanla daha fazla üzülmesine neden olacaktır.

7. Söyleyeceklerinizi uygulayın.

Ayrılık konuşmanızı yapmadan önce ona tam olarak ne söyleyeceğinizi prova edin. Muhtemelen pek çok sorusu olacaktır, bu yüzden yanıtlarla hazırlıklı olmak en iyisidir. Ne söylemek istediğinizi bildiğinizden emin olun. Bu şekilde, haklıyken yanlış olmayacaksın.

8. Nazik olun.

Ayrılığın nedeni rahatsızlık veya öfke olsa bile nazik olmayı unutmayın. Ayrılmak berbat ve onun yerinde olmayı hayal et. Ondan neden ayrıldığınızı sorarsa, nazikçe açıklayın. Durumu onlar için olduğundan daha fazla sıkıntılı hale getirmek istemezsiniz.

9. Birinden ayrılmadan önce neden bir şeyleri bitirmek istediğinizi anladığınızdan ve kararınızdan emin olduğunuzdan emin olun.

Yapabileceğiniz en kötü şey, birinden öfkeyle ayrılıp birkaç gün sonra pişman olup tekrar eski haline dönmeye çalışmaktır. Bu sadece sorunu daha da kötüleştirecek ve daha fazla kalp kırılmasına neden olacaktır. Bu süreci bir kez yaşamak zordur, ikinci kez olmasına izin vermeyin.

evren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu