Haber

İyi parti yeni bir ittifak mı kuracak? İyiler yeni ittifak mı yapacak, hangi partiler olacak?

Yapılan güncel açıklamalarla birlikte birçok vatandaş acaba bir sonraki parti yeni ittifak kurup kurmayacak mı diye merak ediyor. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak 6 Masa’dan ayrılan DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, kurmaylarıyla görüşmelerini sürdürüyor. Akşener, GÜZEL Parti Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve başdanışmanlarıyla birlikte genel merkez ek binasında merkeze geldi. Pekala, yeterli sayıda taraf yeni ittifaklar kuracak mı? Güzel parti yeni ittifak yapacak mı, hangi partiler olacak?

İYİ PARTİ YENİ BİR İTTİFAK MI KURACAK?

Parti paydaşlarının fikir alışverişinde bulunduğu toplantının ardından ÂLÂ Partisi Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın’dan dikkat çekici bir paylaşım geldi. Akalın, saatler süren görüşmenin ardından üçüncü yola vurgu yaptı.

Akalın, “Cumhurbaşkanımızın başkanlığında son derece verimli bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Türkiye’yi bağımsız yönetme tezimizin gereği olarak Türk siyasetindeki 21 yıllık blokajı sona erdirecek ‘üçüncü bir yol’ açmaktan memnuniyet duyuyorum. kuruluş mücadelemizin amacı da budur.” ifadeleri kullandı. Akalın’ın bu sözleri, “İYİ Parti yeni bir ittifak oluşturacak” şeklinde yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu