Haber

İstanbul ve Ankara dahil 16 il için meteoroloji uyarısı! Yağmur bu gece kuvvetli olacak

Nisan ayının sonlarına doğru Türkiye yeni bir yağmur dalgasına girerken uyarılar da peş peşe geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklamalarının ardından İstanbul için gece saatlerine dikkat çekildi.

İSTANBUL’DA GECE SAATLERİNE DİKKAT

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından megakentte şiddetli yağmur beklendiğini bildirdi. Vatandaşların tedbirli olmasını isteyen Yerlikaya, yaptığı paylaşımda, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre bu geceden Perşembe gecesine kadar ilimizde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Lütfen dikkatli olun.”

ANKARA İÇİN BİR UYARI

Ankara için bir uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 27 Nisan Perşembe günü Ankara’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Vatandaşları sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve yerel doluya karşı uyardı.

BİRÇOK BÖLGEDE YAĞMUR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar İstanbul ve Ankara ile sınırlı kalmadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden itibaren Batı Akdeniz’de, Perşembe günü ise Batı Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı.

“SEL VE ​​SELLERE KARŞI DİKKATLİ OLUN”

Meteoroloji’nin bölgelere göre yaptığı yağış uyarıları şöyle: “Son değerlendirmelere göre bu gece itibarıyla Antalya merkez ve doğusu, Burdur’un güneydoğusu ve Isparta’nın güneyi yer yer kuvvetli, çok kuvvetli (21- 75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır.

SALONU YAĞMUR ORTA ANADOLU’DA GÖRÜLEBİLİR

Son değerlendirmelere göre; 27.04.2023 Perşembe, Batı Karadeniz Bölgesi, İç Ege (Afyonkarahisar, Denizli, Uşak ve Kütahya) ve İç Anadolu (Ankara, Konya, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir, Kırıkkale, Yozgat) m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor, bu nedenle İç Anadolu’nun güneyinde sel, sel, yıldırım, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

ADANA BİR DAHA YAĞMURLA DOĞACAK

Son değerlendirmelere göre; 27.04.2023 Perşembe günü Adana’da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, sel, yıldırım, ulaşım aksamaları, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, ve yerel dolu olmalı.”

habercubuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu